XIX Rajd Turystyczno-Historycznym Śladami Formacji Granicznych II RP

W dniach 25 – 27 09. 2019r. dwoje uczniów naszej szkoły Ania Sawczyk i Kuba Golec uczestniczyło w XIX Rajdzie Turystyczno – Historycznym Śladami Formacji Granicznych II RP organizowanym przez katowicki oddział IPN. Uczestnicy rajdu trzy dni spędzili w Pieninach, nocowali w schronisku Durbaszka, zwiedzili Muzeum Pienińskie, wysłuchali wykładu pracownika IPN, spotkali się ze strażą graniczną, rozwiązali test wiedzy historycznej, a pozostały czas spędzili na zadaniach sprawnościowych tj. rzut granatem, strzelanie, cyrkiel, bieg na orientację i bieg sprawnościowy. Wieczorem mogli się integrować przy ognisku z innymi uczestnikami rajdu. Ostatniego dnia zdobyli najwyższy szczyt Pienin Wysoką i przeszli Wąwóz Homole. Myślę, że dla wszystkich rajd był ciekawym przeżyciem, a uczestnictwo w nim stanie się tradycją naszej szkoły.

Prywatna niepubliczna szkoła podstawowa w Katowicach