Pasje naszych uczniów

DRODZY UCZNIOWIE

Miło nam zaprezentować pasje i zainteresowania Waszych kolegów i koleżanek. Godząc zarówno naukę w dwóch szkołach, czy też biorąc udział w dodatkowych zajęciach po lekcjach, poprzez wytrwałą pracę osiągają najlepsze wyniki w wielu konkursach i zawodach. Doceniamy ich poświęcenie i ogromny wysiłek jaki wkładają w realizację swoich pasji i zainteresowań.
Składamy gratulacje i życzymy im dalszych sukcesów.
Zapraszamy także każdego z Was do zaprezentowania swoich zainteresowań na naszej stronie internetowej.

Dyrekcja szkoły


Marta Pieczul

Uczennica klasy 3 gimnazjum. Swoją największą pasję rozpoczęła równocześnie z rozpoczęciem nauki w szkole w wieku 7 lat. Jest nią taniec. Należy do zespołu Mażoretek Akcent w grupie Seniorek. Występuje na scenie nie tylko z zespołem ale również solo.


Inga Pieczul

Uczennica klasy 7. Jest doskonałą pływaczką mimo, że profesjonalnie zaczęła trenować dopiero w klasie 5. Trenuje w klubie UKS MANTA Kochłowice Ruda Śląska. Do jej największych osiągnięć należy zdobycie 8 miejsca w Lidze Klubów Śląskich w sezonie 2016/2017. Na większości zawodów staje na podium. Oprócz pływania tańczy w zespole Mażoretek Akcent w grupie Juniorek.Wiktor i Karol Andrysiak

Wiktor Andrysiak z klasy VII i Karol Andrysiak z klasy VI są naszymi wybitnymi uczniami. Poza naszą szkołą kształcą się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Wiktor w klasie VI dziecięcej gra na fortepianie i pięknie śpiewa, a Karol w klasie III młodzieżowej doskonali grę na gitarze. Chłopcy brali udział w licznych koncertach organizowanych przez szkołę muzyczną. Wiktor w Filharmonii Śląskiej śpiewał w chórze, wykonywał partie solowe w NOSPR pod kierunkiem kompozytora Zbigniewa Preisnera. Na szczególne uznanie zasługuje nagrana przez Wiktora płyta kolęd i pastorałek w ramach akcji organizowanej przez Dziennik Zachodni. Ostatnim w tym roku szkolnym koncertem Wiktora był występ w chórze podczas uroczystości 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach. Natomiast Karol brał udział w makroregionalnych przesłuchaniach gitarowych pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej, na których zdobył wyróżnienie. Nauka w dwóch szkołach wymaga wiele czasu i wytrwałości. Doceniamy poświęcenie i ogromny wysiłek chłopców.
Składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.


Magdalena Goryczka

uczennica kl. VI uprawia gimnastykę sportową. Poniżej przedstawiamy wywiad z Madzią na temat jej zainteresowania.

 

Jaki sport uprawiasz?

Uprawiam gimnastykę sportową. Składają się na nią w przypadku kobiet cztery konkurencje: skok przez stół gimnastyczny, ćwiczenia na poręczach asymetrycznych, ćwiczenia na równoważni i ćwiczenia wolne wykonywane na planszy.

Co Cię zafascynowało w tej dyscyplinie?

Gdy stawiałam swoje pierwsze kroki na sali gimnastycznej mogłam obserwować starsze koleżanki. Podobały mi się wtedy elementy, które one wykonywały, zwłaszcza akrobatyczne jak np. salta, śruby, ale także skoki i ćwiczenia na poręczach. Za to to, co robiły na równoważni, trochę mnie przerażało.

Od kiedy zaczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Zaczęła się, gdy miałam pięć lat.

Jak wyglądają Twoje treningi?

Ćwiczę 6 razy w tygodniu, średnio po 3,5 godziny dziennie. Zawsze jest rozgrzewka a potem ćwiczenia na przyrządach. Trening kończą ćwiczenia siłowe i rozciąganie.

Jak godzisz naukę ze sportem?

Nie jest łatwo, ale da się to zrobić. Najtrudniej jest odrobić zaległości, gdy nie ma mnie na lekcjach, bo jestem na zawodach.

Jakie jest Twoje hobby prócz gimnastyki?

Lubię rysować, czytać książki i rozwiązywać krzyżówki. Bardzo lubię też jeździć na rowerze i rolkach, a zimą na nartach.

Jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia?

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w klasie trzeciej sportowej zdobyłam III miejsce w finałach na skoku i równoważni oraz IV miejsce w wieloboju i w finale na ćwiczeniach wolnych. Natomiast w klasie drugiej elite, w której jestem obecnie, na Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt zdobyłam IV miejsce w wieloboju oraz III miejsce w finale na skoku i ćwiczeniach wolnych. Udało mi się również zakwalifikować do XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Są to zawody mające rangę Mistrzostw Polski, a prawo startu w klasie drugiej elite mają tylko 24 zawodniczki.

Co byś chciała jeszcze osiągnąć (największe marzenie)?

Chciałabym osiągnąć poziom pozwalający na start w zawodach międzynarodowych i pojechać na olimpiadę.

Czy uważasz, że sport to zdrowie?

Tak, jak najbardziej.

Prywatna niepubliczna szkoła podstawowa w Katowicach