Zalety szkoły

Drodzy Rodzice,
Witamy Państwa bardzo serdecznie na stronie naszej Szkoły. Jeżeli szukacie Szkoły dla swojego dziecka serdecznie zapraszamy do nas. Jako Szkoła Katolicka, której celem jest poza kształceniem zgodnie z podstawą programową, jest także wychowywanie uczniów do przyszłego życia w społeczeństwie i rodzinie we współpracy z rodzicami. Szkoła stanowi wspólnotę uczniów i nauczycieli, gdzie uczeń znajduje się w centrum zainteresowania, a także zapewnia bezpieczeństwo dzieciom i przekazuje chrześcijańskie wartości moralne i etyczne stanowiące stabilny fundament dla człowieka w dorosłym życiu. Szczególny nacisk Szkoła kładzie na przedmioty matematyczno-przyrodnicze oraz naukę języków obcych poprzez zwiększoną liczbę godzin, możliwość udziału w licznych kółkach zainteresowań oraz warsztaty językowe.

Ponadto gwarantujemy Państwu dzieciom naukę:

5 godz. j. angielskiego już ok klasy I szkoły podstawowej.

naukę języka:
1 godz. j. hiszpańskiego/niemieckiego już od kl. I szkoły podstawowej
2 godz. j. hiszpańskiego/ niemieckiego już od kl. IV szkoły podstawowej

zwiększoną ilość godzin matematyki

ZALETY NASZEJ SZKOŁY:

• Liczne kółka zainteresowań (empiryczne, plastyczne, robotyka, kółka przedmiotowe (matematyczne, historyczne, chemiczne), sportowe, wolontariat
  • Doświadczona kadra
  • Pracownia językowo-komputerowa
  • Mała liczebność klas sprzyjająca indywidualizacji pracy z uczniem oraz wpływająca na efektywność nauczania
  • Świetlica szkolna w godz. 7:10 -17:00 dla klas I-III i oddzielnie dla klas starszych
  • Wyżywienie
  • Bezpieczna szkoła. Szkoła zamykana na czas zajęć i monitorowana
  • Nauka w przyjaznej, rodzinnej atmosferze
  • Wszechstronna pomoc psychologiczno-pedagogiczna, w tym dostępność specjalistów takich jak: psycholog, logopeda, surdopedagog
  • Winda dla osób z niepełnosprawnością ruchową
  • Plac zabaw
  • Lokalizacja szkoły – południowa dzielnica Katowic (Brynów), na terenie parafii pod wezwaniem św. Rodziny, w bezpiecznej odległości od ruchu ulicznego i położona w niedalekiej odległości od przystanków tramwajowego i autobusowego).