AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA – NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 

09 listopada w naszej szkole odbyła się piękna, patriotyczna akademia z okazji 105 – tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie kl. VIII przypomnieli trudne lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Na tę okazję uczniowie klasy VII przygotowali makietę dworca Warszawskiego, na którym witano Marszałka Piłsudskiego, w rolę którego wcielił się uczeń klasy VI. Oprawa muzyczna w wykonaniu uczniów klasy V,  zawierała  jedne z najpopularniejszych polskich pieśni patriotycznych, których tekst porusza tematy zawiązane z patriotyzmem i miłością do ojczyzny.  Występ naszych uczniów spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony kolegów jak i nauczycieli. Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić wszystkim najważniejsze wartości dla każdego Polaka – wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm. 

Bardzo dziękujemy nauczycielowi historii Panu Arkowi za przygotowanie akademii oraz nauczycielowi muzyki Panu Wojtkowi za oprawę muzyczną.

Prywatna niepubliczna szkoła podstawowa w Katowicach