Galerie

Jak co roku uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele naszej szkoły spotykają się na wigilijnych spotkaniach opłatkowych.

16 grudnia uczniowie naszej szkoły, w ramach wolontariatu, w parafialnym Caritasie pakowali paczki dla ubogich na Wieczerzę Wigilijną oraz dla osób chorych.

W dniach 11, 12, 13 grudnia 2017r. odbył się kiermasz świąteczny organizowany przez uczniów naszej szkoły, dochód z którego zostanie przeznaczony na potrzeby hospicjum oraz naszych uczniów na który ozdoby i kartki świąteczne nasi uczniowie wykonywali własnoręcznie już od dłuższego czasu.

Dnia 7 grudnia 2017 klasa 7 przeniosła się w czasie dzięki wystawie i warsztatom w Muzeum Ślaskim. Uczniowie uczestniczący w zajęciach "W ciemni fotoamatora" mieli okazję zapoznać się z dawnymi technikami fotograficznymi oraz samodzielnie wywołać zdjęcie w ciemni.

W tym roku po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Wybrana została rodzina z Żywca, która z powodu pożaru domu jest w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Dzięki wsparciu rodziców i nauczycieli naszej szkoły zebraliśmy żywność, środki czystości, pościel, kołdry, koce, ręczniki, talerze, garnki, odzież, buty oraz środki pieniężne, które w imieniu szkoły zostały przekazane rodzinie w dniu 10.12.2017 w punkcie zbiórki w Żywcu.

W czwartek 7 grudnia 2017 tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w Konkursie Szopek Krakowskich na Rynku Głównym w Krakowie. Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Panią Magdą Tunkel zaprezentowali swoją szopkę na stopniach pomnika Adama Mickiewicza.

W naszej szkole szczególny nacisk kładziemy między innymi na naukę języków obcych już od klasy I szkoły podstawowej, co ma swoje odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach egzaminów gimnazjalnych oraz w licznych konkursach językowych. Dlatego też mając na celu ciągłe pogłębianie znajomości języków obcych w miesiącu grudniu zorganizowaliśmy warsztaty dla naszych uczniów zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum, prowadzone przez native speakerów z Peru i Suazi. Wierzymy, że powyższe warsztaty nie tylko pogłębią znajomość języków obcych naszych uczniów, ale także umożliwią poznanie im obyczajów i kultury innych państw.

Uczniowie klasy VII wraz z katechetą Panem Krzysztofem odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach z prezentacją i programem muzycznym. Wizyta i rozmowy były dla naszych uczniów piękną lekcją szacunku do osób starszych.

31 października 2017r. uczniowie naszej szkoły zorganizowali Marsz Wszystkich Świętych. Śpiewy, kolorowe przebrania uczniów za wybranych świętych były dobrą okazją do wspólnej zabawy.